Adalet Otomotiv Yedek Parça İmalatı

Rulman Bakımı Hakkında


Rulman Bakımı Hakkında yan sanayi yedek parça imalatı ile prototip, numune ve müşteri talebine bağlı olarak ürettiğimiz yedek parçaların imalatı bünyemizde yapılmaktadır.

Şirketimizde üretilen 350’den fazla çeşit ürünün her biri için Operasyon ve Kontrol Kartı, Kontrol Planı ve Üretim Başlangıç Onay Formları hazırlanmaktadır. Ürünlerin kritik özellikleri göz önünde bulundurularak belirlenen kontrol frekansı ve ölçü aleti ile düzenli olarak kontrolleri yapılmaktadır.

Adalet Otomotiv rulman imalatı ve bakım ve tavsiyemiz doğrultusunda; Rulman, hareketli parçaların arasında hayati bir rol üstlenmiştir ve makinenin sağlıklı işlemesi konusunda bilgi vermektedir. Rulmana yansıyan; eksen kaçıklığı, balansın tam olmaması sürtünme ve gevşeklik gibi problemlerin analiz edilmesi ve giderilmesinde rulmanın çalışırken izlenmesi (condition monitoring)en etkin ve tercih edilen yol olarak görülmektedir.Bu sayede, arıza tespitinin yapılabilmesinin yanısıra, bakım malzemeleri ve insan gücü planlaması da oluşturulabilmektedir.Rulman arızaları, kullanıldıkları ekipmanların beklenmedik bir şekilde servis dışı kalmalarına sebebiyet verir.Bu da doğal olarak üretim kaybına neden olur.Özellikle zamana karşı yapılan üretimde, beklenen zamandan önce oluşabilecek rulman arızaları hayati önem taşır.Rulman kalitesi tek başına problemsiz bir işletmeyi garanti edemez.Konuyla ilgili diğer faktörler de rulmanın ömründe etkendir

Sayim Rulman olarak firmamız 2002 yılından beri kendi konularında uzmanlaşmış üreticilerin yeni teknoloji rulmanlarının ithalatını ve distrübütörlüğünü yürütmekte olup, siz kullanıcıların ve satıcıların hizmetine sunmaktadır. Dünyada halen üretilmekte olan ve yeni geliştirilen rulman modelleri, distribütörlügünü yürüttügümüz rulman üreticileri tarafindan da imalat programlarina alinmaktadir. Bu tip yeni nesil ürünleri siz rulmanci dostlarimizin ve makine imalatcilarimizin dikkatine sunmaktayiz. Özellikle Lineer Hareket Sistemleri her geçen gün genisleyen stoklarimiza ilave olarak yeni ürünler de katilmaktadir. Ürün yelpazemizdeki 20 degisik marka ve binlerce çesidi bir arada sunarak sizlere daha iyi hizmet verdigimize ve bu tip rulmanlarin makinelerde uygulanmasinda tasarim, montaj ve uzun ömürlü kullanim gibi bir çok problemlerinizi çözebilecegimize inaniyoruz. Katalogda sunmus oldugumuz ürünlerimize ilaveten asagidaki ve daha birçok marka ve modeli stoklarimizda bulabileceginiz gibi bulunmayan ürünler en kisa sürede ve uygun sartlarda temin edilir.

Rulman Bakımı Hakkında | Adalet Otomotiv Yedek Parça İmalatı


Sayfa Başı